Şimdi Ara

4k destekli en ucuz ekran karti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4k cozunurlugu destekleyen sadece masaustu uygulamalari kullanilacak en uygun ektan karti tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: koasrmtaanl

4k cozunurlugu destekleyen sadece masaustu uygulamalari kullanilacak en uygun ektan karti tavsiye edermisiniz

Piyasadaki yeni ekran kartlarının büyük bir kısmı hdmi veya display port üzerinden 4k çözünürlük verebiliyor, yalnız hdmi ile daha düşük tazeleme hızı alabiliyorsunuz yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

• 750ti yeter.

• Gtx650 ile DVI'dan 24hzde 4k görüntü alabilirsin
  • arkadaşlar 4k tv alma arefesindeyim. büyük ihtimal 60 uf850 alıcam. ekran kartım asus hd 7950, oyun oynamayı geçtim o çok zor biliyorum. slı 980 filan lazım deniyor diğer forumlarda. 4k 60hz filmleri izleyebileceğim ekran kartı. birde 3d 4k izleyebilecekmiyiz onu da bilmiyorum. 4k yı 60 hz de oynatabilecek bir uygun ekran kartı tavsiye edin lütfen. birde şu anki kartıma display port ta dönüştürücü takım hdmi 2.0 versiyon kabla taksama ne olur. şu an bu konular çok merak ediliyor çoğu kimse 4k tv aldı yada alacak. ltfen forumdaki uzman arkadaşlar yardımcı olsun... selametle kalın...
  • filmler icin 4k 30hz yeterli . 30 frame den daha seri yayin yapilmiyor filmlerde. O sebeple HDMI 2.0 a ihtiyac yok. AMD nin ucuz bir ekran karti is gorecektir bu sebeple.
    Eger 4k 60 hz sarti varsa ya display port uzerinden ya da hdmi 2.0 uzerinden goruntu aktarimi olmali TV ye. Hdmi 2.0 da AMD de yok. En uygun tercih 750ti olacak bu sebepten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA34

arkadaşlar 4k tv alma arefesindeyim. büyük ihtimal 60 uf850 alıcam. ekran kartım asus hd 7950, oyun oynamayı geçtim o çok zor biliyorum. slı 980 filan lazım deniyor diğer forumlarda. 4k 60hz filmleri izleyebileceğim ekran kartı. birde 3d 4k izleyebilecekmiyiz onu da bilmiyorum. 4k yı 60 hz de oynatabilecek bir uygun ekran kartı tavsiye edin lütfen. birde şu anki kartıma display port ta dönüştürücü takım hdmi 2.0 versiyon kabla taksama ne olur. şu an bu konular çok merak ediliyor çoğu kimse 4k tv aldı yada alacak. ltfen forumdaki uzman arkadaşlar yardımcı olsun... selametle kalın...

Ben de yeni 4k tv aldım.4k için ekran kartımı gtx960a yükseltmek istiyorum.gtx9xx serisinin hepsinde hdmi 2.0 desteği var.Yani masaüstünde ve oyunlarda 4k@60hz verebiliyor.Tabi performansı ne derece olur orası muallak.Fazla birşey beklememek lazım.Akıcı oyun deneyimi için en az 2 sene sonraki ekran kartları yeterli olur diye düşünüyorum.

• İmzamdaki monitör ve 4k TV i onboard ekarti ile çok rahat kullandım
    4790k nin

2k monitör dp porttan bagladim
    4k i da hdmı ile

Film seyrederken hatta 4k da pes oynarken sıkıntısız oynadım
    2k monitorle günlük işlerini ve diablo3 için idealdi

Not ikisi de aynı anda açık olunca gene sikintisiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 2 Mayıs 2016; 20:32:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Arkadaşlar şu ekran kartı 4k ekran için yeterli olur mu ? Bir de ara kablo olarak v 1.4 mü almak lazım. Mesela alttaki linkteki philips kablo uygun mu ?

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-380-gaming-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

http://urun.n11.com/kablolar/philips-15mt-v14-3d-4k-doner-baslikli-hdmi-kablo-swv3431s10-P23026256?cid=604001&gclid=CjwKEAjw9Zu5BRCS_OuVibujhQ0SJAD7t4KrlxfUsu3FWimQtf0AYJOgkldV6tmcg8eVF9L6GCkGHxoCgVTw_wcB&gclsrc=aw.ds

TV'de kullanacaksaniz, 380 yerine GTX 960 alin. HDMI 2.0 destegi sayesinde, 4K@4:4:4 kalitesinde, 60 Hz verir.

TV'lerde Display Port olmadigi icin, HDMI destegi onemli oluyor.

• Hocam cahilliğimi mazur görün. Bu gtx serisi çok eski bir nvidia serisi değil mi. Neredeyse 10 senedir bunlar piyasada sanki. Ya da ben başka bir şeyle karıştırıyorum

Bir dehttp://www.hepsiburada.com/philips-swv4432s-10-4k-3d-destekli-gold-hdmi-kablo-1-5-metre-p-EVPHSWV4432S10 bu kablo uygun mu televizyon için ?

Teşekkür ederim ilginiz için
  • cenkakay08 C kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.